Jak możesz zaoszczędzić, jeśli korzystasz z Internetu za granicą?

17 lutego, 2017 (15:04) | Ogólna kategoria | By: admin

Jeśli wyjeżdżamy za granicę i chcemy skorzystać z Internetu w telefonie, trzeba się zastanowić czy będzie to dla nas korzystne. Można sprawdzić co oferuje nam nasz operator telefoniczny, jeśli oferta nie jest ciekawa to na szczęście możemy pokusić się o kupienie pakietu danych w roamingu, który będzie dostosowany do naszych potrzeb. A takie pakiety będziemy mieli dostępne jeśli zdecydujemy się na starter SMARTsim. Mamy do wyboru 9 pakietów, za jeden pakiet zapłacimy od 1,00 € do 69,00 €. Cena zależy od tego jak długo chcemy korzystać z Internetu oraz ile transferu planujemy zużyć. Jeśli jesteśmy za granicą i chcemy trochę oszczędniej korzystać z Internetu, to jest to do zrobienia. Jak to zrobić? Musimy trzymać się kilku zasad a nie zapłacimy za Internet majątku.

Jak zmniejszyć zużycie transferu, jeśli mamy do dyspozycji internet mobilny?

Jeśli chcemy kontrolować koszty związane z korzystaniem z Internetu oraz je redukować, na pewno będziemy musieli ograniczyć się do tego, żeby wykonywać tylko niezbędne rzeczy w Internecie. Zapomnij o oglądaniu filmików na kanale YouTube. Tylko jedna minuta oglądania to około jeden megabajt. Warto też ograniczyć pobieranie filmów na swój smartfon lub laptop. Jeśli chcemy zmniejszyć zużycie pakietu Internetu możemy też wyłączyć wszelkiego rodzaju aktualizacje. Możemy wszystko zaktualizować jeśli będziemy już w domu. Trzeba zaznaczyć, że zdecydowanie najmniej transferu zużywamy wtedy, gdy przeglądamy mobilne wersje stron internetowych a także w czasie rozmów poprzez komunikatory. Warto zastosować te porady, jeśli chcemy trochę zaoszczędzić.
Jeśli wyjeżdżamy na urlop warto całkowicie zrezygnować w tym czasie z korzystania z Internetu, w końcu jesteśmy na urlopie, niestety wielu z nas prowadzi własną działalność gospodarczą a to oznacza dostępność tej osoby 24/7/365.

Write a comment