Sprawdzenie samochodu przed zakupem łatwiejsze, niż myślisz!

24 lutego, 2017 (23:19) | Ogólna kategoria | By: admin

Zakup używanego samochodu zawsze obciążony jest sporym ryzykiem. Zwłaszcza, że najczęściej kupujemy auto od zupełnie nieznajomej osoby. Nie wiemy, jaki jest rzeczywisty stan pojazdu, czy nie uległo ono kiedyś wypadkowi, czy licznik nie był przekręcany, a niski przebieg nie jest jedynie wabikiem na naiwnych klientów. Będąc laikiem w kwestiach motoryzacyjnych trudno o rzetelną ocenę aut. Istnieje jednak rozwiązanie tego typu problemów.

Profesjonalne sprawdzanie samochodu przed zakupem
Istnieją filmy, które zajmą się fachowym sprawdzaniem stanu aut. Przykładem jest ogólnopolska sieć http://mobilekspert.pl . Aby skorzystać z jej usług, wystarczy wysłać zamówienie za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie z podaniem linku do konkretnego ogłoszenie. Niczym więcej nie musimy się interesować. Firma sama zgłasza się do sprzedawcy i sprawdza samochód. Zabiera go do warsztatu, wykonuje jazdę próbną i zdjęcia do raportu. Taki szczegółowy raport otrzymamy na maila. Możemy również skontaktować się telefonicznie z doradcą, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości.

Co obejmuje raport o stanie auta?
Raport samochodowy składa się z kilku części. W pierwszej zapoznamy się z podstawowymi informacjami na temat danego samochodu. W drugiej otrzymamy wynik kontroli zewnętrznej, a więc kontroli grubości lakieru, szyb i ogumienia. Trzecia część dotyczy kontroli wewnętrznej. Poznamy dzięki niej stan tapicerki, oświetlenia oraz innych elementów wyposażenia, szczegółowy stan komory silnika i wnętrza bagażnika, jak również uwagi z jazdy próbnej. W następnej części dowiemy się, jak przebiegła kontrola podwozia, kontrola komputerowa oraz przegląd dokumentacji.

Źródło: http://mobilekspert.pl

Write a comment