Jak działają narkotyki?

1 marca, 2017 (18:11) | Ogólna kategoria | By: admin

Od narkotyków może uzależnić się każdy bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Choć warto zaznaczyć, że niektóre osoby są w grupie ryzyka; są to osoby, które wychowywały się w domu w którym jedno z rodziców nadużywało alkoholu, w domu w którym stosowano przemoc fizyczną czy psychiczną a także w takim w którym rodzice nie mieli czasu zajmować się swoimi dziećmi. Jak rozpoznać osobę uzależnioną? Często zachowuje się ona inaczej niż dotychczas: zmienia swoje zainteresowania, porzuca starych znajomych, zaczyna się inaczej ubierać, pojawia się też zmiana w wyglądzie zewnętrznym, ktoś nagle chudnie lub tyje. Osoba uzależniona jakby żyje w swoim świecie do którego nikt inny nie ma dostępu. Oddala się od nas, tracimy z nią kontakt.

Działanie narkotyków

Narkotyk wyrządza wiele szkód w organizmie człowieka, działanie narkotyku na organizm człowieka jest ogólnoustrojowe a każdy narkotyk dodatkowo powoduje inne konsekwencje. Długotrwałe palenie marihuany powoduje przewlekły suchy kaszel, przewlekły katar. Częste krwawienie z nosa może świadczyć o nadużywaniu amfetaminy. Przy nadużywaniu narkotyków mogą się także pojawić omdlenia czy osłabienie organizmu. Typowe są też nudności, wymioty czy zmiana rytmu wypróżnień. Osoby, które się narkotyzują częściej zapadają na infekcje. Można zauważyć także nadmierną senność, apatię. Czasem pojawiają się także halucynacje i omamy- chory widzi rzeczy które nie istnieją.

Uzależnienie od narkotyków? Tylko terapia może pomóc

Trzeba to przyznać otwarcie: uzależnienie od narkotyków trzeba leczyć. Samemu nie można wyjść z tak silnego nałogu. Gdzie szukać pomocy? W Polsce znajduje się wiele ośrodków zapobiegania i leczenia uzależnień. Pomoc znajdziemy np. tutaj, w Krakowie: mctu.pl.

Write a comment