Aranżacja ogrodu

30 marca, 2017 (11:33) | Ogólna kategoria | By: admin

Aranżując ogród można wykorzystać do tego na przykład szkic czy rysunek. Nie musi to być profesjonalny plan, taki, jak tworzą architekci ogrodów. Na nasze własne potrzeby wystarczy szkic symboliczny. Zapewne w takim rysunku znajdą się krzewy, drzewa, ławeczki, może oczko wodne i altanka, ale czy znajdzie się również miejsce na lampy zewnętrzne? Warto się nad tym zastanowić. Każdy kto posiada swój własny dom z ogrodem czy tarasem lubi spędzać na nim czas. Zwłaszcza latem. A czy nie przyjemnie byłoby spędzić czas w blasku gustownie dobranych lampy zewnętrzne.

Aranżacja ogrodu>/b>
Tworząc szkic musimy pamiętać, aby zamieścić w nim wszystkie istniejące lub planowane elementy takie jak: ławeczki, krzewy, drzewa. Musimy pamiętać, że każdy z tych przedmiotów inaczej odbija światło lub, jak w przypadku roślin, może pochłaniać promienie naszych lamp zewnętrznych. Plan ma nam pomóc w ustaleniu kilku ważnych aspektów naszego ogrodu. Po pierwsze, gdzie mają się znajdować nasze lampy zewnętrze. Po drugi ile ich ma być. Po trzeciej jakiej wielkości lampy zewnętrzne najlepiej sprawdza się w danym miejscu. Aranżując naszą ostoję spokoju, która będzie nasz ogród czy taras nie chcemy, aby lampy zewnętrzne popsuły całe efekt. Zależy nam raczej aby przy ich udziale zbudować klimat naszego miejsca, dlatego w przypadku zakupu lamp zewnętrznych również zalecany jest zdrowy rozsądek. Jeśli zatem planujemy zakup lamp zewnętrznych zasilanych światłem słonecznym, pamiętajmy aby miały szanse naładować się w ciągu dnia. Ustawmy je zatem w miejscu gdzie będą miały taką możliwość. Jeśli zdecydujemy się na lampy zewnętrzne zasilane energią elektryczną, zwróćmy uwagę na energooszczędność oraz możliwość ukrycia kabli pod trawnikiem.

Podsumowując musimy pamiętać, że każdy z tych przedmiotów inaczej odbija światło lub, jak w przypadku roślin, może pochłaniać promienie naszych lamp zewnętrznych.

Write a comment