Krzesło standardowe a profesjonalne- które wybrać?

4 kwietnia, 2017 (18:55) | Ogólna kategoria | By: admin

Jeśli chcemy kupić fotel biurowy z pewnością zastanawiamy się nad jego ceną i nad tym jakie powinien posiadać funkcje. Czy powinien mieć regulowane oparcie czy nie? Czy to jest istotne? Zadajemy wiele pytań. Ważne jest to by znaleźć odpowiedź na te pytania. Ponieważ jeśli nie spędzamy przy komputerze ośmiu godzin dziennie a zaledwie kilka to nie będziemy potrzebowali profesjonalnego fotela, wystarczy standardowy, a to oznacza oszczędność.

Krzesło standardowe czy profesjonalne? Które wybrać?

Krzesło powinno być dobierane w zależności od rodzaju i charakteru wykonywanej pracy. Jeśli stanowisko pracy jest takie, że wykonuje się pracę o charakterze ciągłym przez osiem godzin w ciągu dnia (wprowadzanie lub przetwarzanie danych, projektowanie wspomagane komputerowo) to wymagania co do parametrów powinny być większe. Do takiego rodzaju pracy proponuje się krzesła typu profesjonalnego. Czym się charakteryzują takie krzesła? Obowiązkowo posiadają regulację pochylenia siedziska i regulację głębokości siedziska. Takie krzesło obowiązkowo posiada także podłokietniki. Natomiast jeśli ktoś na danym stanowisku pracy, zarabia tylko dorywczo, to w takim przypadku wystarczy krzesło standardowe. Nie musi mieć n. regulację głębokości siedziska. Tutaj przeczytamy na ten temat więcej: e-krzeslo.com.pl

Bardzo ważne jest by krzesło na którym pracujemy było odpowiednio dobrane i by spełniało określone parametry ergonomiczne. Unikniemy wtedy bólu pleców czy karku. Będziemy bardziej wydajni jako pracownicy.

Write a comment