Sprzet i odzież górska

4 maja, 2017 (13:26) | Ogólna kategoria | By: admin

W broszurach na temat gór znaleźć można bardzo wiele rad dotyczących tego, jaki sprzęt powinno się wziąć ze sobą na wycieczkę, jakiej pogody unikać oraz co na siebie włożyć. Są to elementy, które podczas wycieczki w góry pełnią bardzo ważną rolę, warto więc stosować się do podanych zaleceń.

Nowoczesny sprzęt górski.

W wypożyczalniach sprzętu górskiego, które znajdziemy zazwyczaj przy stokach narciarskich lub pod wejściem na określoną górę znaleźć można naprawdę bardzo duży wybór różnego rodzaju wyposażenia. Trzeba jednak liczyć się z tym, ze nie znajdziemy tam nic szczególnie nowego, a większość produktów będzie raczej zużytych, ponieważ korzystało z nich bardzo wiele osób.

Jeżeli jesteśmy amatorami górskich wycieczek i jeżdżenia na nartach, warto pomyśleć o tym, aby zapewnić sobie swój własny sprzęt w e-moko.pl – sklep górski i outdoorowy.

Nie ma nic lepszego niż świadomość, ze możemy cieszyć się naszym własnym sprzętem doskonalej jakości. Wybierając takie rozwiązanie, zawsze mamy pewność z czym dokładnie wybieramy się na wycieczkę, nie narażając się na konieczność zmagania z nie do końca sprawnym ekwipunkiem.

Dobre obuwie i ciepłe skarpetki.

Pewnych zasad w górach należy przestrzegać, ponieważ chronią nas one przed przykrymi konsekwencjami. Jednym z najczęściej łamanych poleceń, dotyczących wycieczki w góry jest stosowanie odpowiedniego obuwia.
Bardzo często widzi się osoby, które chcą zdobyć szczyt w sandałkach lub trampkach, które to buty są bardzo śliskie i niezwykle łatwo skręcić sobie w nich nogę.
Myśląc praktycznie, wybierajmy buty z dobrą podeszwą, które dobrze dopasowują się do podłoża i sprawdzają się także podczas deszczowej pogody.

Do butów należy dobrać także odpowiednie, ciepłe skarpetki, wykonane z oddychającego materiału, ponieważ stopy podczas spaceru po górach męczą się najbardziej. Należy więc zapewnić im odpowiednią wentylację, zarówno poprzez buty jak i skarpetki.

Write a comment