Miasto przesiąknięte historią

2 marca, 2018 (18:15) | Ogólna kategoria | By: admin

Odwiedź Kraków, a zanurzysz się w mieście przesiąkniętym historią. Każda ulica, każda kamienica ma tutaj swoją historię. Na każdym kroku możesz natknąć się na interesujące zabytki. Dzięki temu w Krakowie panuje specyficzna atmosfera, którą trudno znaleźć w którymkolwiek z pozostałych, europejskich miast.

Zamek Królewski na Wawelu
W odległości krótkiego spaceru od Rynku Głównego znajduje się Zamek Królewski na Wawelu i jego piękna Katedra. Ze Wzgórza Wawelskiego roztacza się cudowny widok na krakowską starówkę i wijącą się przez miasto Wisłę. Wstęp do Zamku jest bezpłatny, ale wewnątrz zorganizowanych jest kilka wystaw, których zobaczenie wymaga niewielkiej opłaty. Szczególnie ciekawe są ekspozycje ukazujące Zbrojownię oraz Komnaty Królewskie. Spacerując po pięknym dziedzińcu zamkowym, można podziwiać niesamowitą architekturę zamku. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić wystawy, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z przewodnika lub audio przewodnika. Dzięki temu lepiej poznasz historię tego niezwykłego miejsca.

Nie wahaj się i wyrusz na odkrywanie tajemnic Grodu Kraka. Hotele w Krakowie oraz cała infrastruktura turystyczna sprawi, że pobyt tutaj będzie przyjemny, a Ty będziesz mógł skupić się na zwiedzaniu.

Źródło: http://krakow.naszemiasto.pl

Write a comment