Poznaj atmosferę Krakowa podczas spaceru uliczkami Starego Miasta.

2 marca, 2018 (17:14) | Ogólna kategoria | By: admin

W odróżnieniu od Wrocławia i Warszawy, Kraków to miasto, któremu udało się uniknąć poważnych zniszczeń podczas II wojny światowej. Jest niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym miejscem pełnym historycznego uroku i elegancji. Bardzo łatwo jest zakochać się w Krakowie. Jego dobrze zachowane Stare Miasto jest pełne kultury.

Stare Miasto to najstarsza część miasta, w której skupia się większość jego atrakcji. Całe Stare Miasto jest chronione, jako światowe dziedzictwo UNESCO ze względu na jego wyjątkowe znaczenie kulturowe i historyczne. Kraków jest miastem bardzo zwartym, co oznacza, że Stare Miasto można łatwo zobaczyć przemieszczając się po nim pieszo. Piękna architektura reprezentuje różne okresy historyczne i style. Na każdym kroku można odczuć, że Kraków od zawsze był i pozostał niezwykle ważnym ośrodkiem religii, handlu i środowisk akademickich.

Bez trudu znajdziemy tutaj odpowiednie miejsce noclegowe, pensjonat, hostel czy kilkugwiazdkowy hotel Kraków oferuje turystom dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Również w jego okolicach nie brakuje obiektów hotelowych. Wynajmując pokój np. w pobliskiej Wieliczce nie musimy martwić się o dojazd od centrum Krakowa. Zajmuje on zaledwie kilka chwil.

Źródło: http://www.infokrakow24.pl/78060/dlaczego-warto-odwiedzic-krakow/

Write a comment