Czy francuskie pojazdy rzeczywiście są takie straszne?

31 maja, 2018 (21:14) | Ogólna kategoria | By: admin

Ile razy z ust doświadczonych kierowców słyszy się narzekania na francuskie pojazdy? Stereotyp, iż samochody francuskie wyróżniają się niską jakością i nie są do końca bezpieczne. Czy przez tyle lat rzeczywiście nic się nie zmieniło i czy przekonanie, które pojawiło się w głowach kierowców kilkanaście lat temu, nadal jest aktualne?

Owszem, niektórzy nadal powtarzają jak mantrę, iż samochodów na „F” nie powinno się kupować. Warto jednak pamiętać, iż stereotyp ten sięga jeszcze lat, gdy francuskie samochody nie tylko często ulegały awariom, ale także ich zabezpieczenia przeciw korozjom, zupełnie nie spełniało swoich wymagań. Na ulicach dominowały wówczas Mercedesy serii W123.
Od tamtego okresu, minęło jednak sporo czasu, a kolejne generacje aut zmieniały się. Wśród marek uznawanych obecnie za bezawaryjne znajdują się obecnie: Toyota oraz Honda. Do serwisów jednak trafiają auta wszystkich producentów. Okazuje się zatem, że także sami mechanicy mają zupełnie odmienne zdanie w kwestii mitów, na temat „francuzów”. O tym, jakie naprawdę są samochody francuskie powinni się wypowiadać przede wszystkim specjaliści, którzy skupiają się na naprawach tych właśnie samochodów. Także Francuzi wypowiadają się dobrze na temat swoich aut – aż 22% mieszkańców Francji uznaje, że samochody produkcji francuskiej są godne polecenia i niezawodne.

Warto jednak przyjrzeć się rzeczywistym statystykom, zanim ostatecznie pogrzebiemy bądź pozytywnie ocenimy francuskie auta. Zgodnie z badaniami, przeprowadzonymi przez przedsiębiorstwo Warranty Direct, w jednym na czterdzieści parę aut marki Renault (2,1%), dojdzie do awarii silników. Także marka Peugeot nie prezentują się najlepiej, ponieważ aż 1 na 44 auta narażone są na uszkodzenie silników. Z drugiej jednak strony, podobne wyniki uzyskały: Audi oraz BMW. Z całą pewnością, francuskie samochody mają także kłopoty z awariami instalacji elektrycznej. Zgodnie z danymi, przekazanymi przez Monitoring Research, ponad połowa zgłaszanych u francuskich aut problemów w warsztatach, wiąże się właśnie z elektryką. Warto zdawać sobie jednak sprawę, że samochody te posiadają również dobre zabezpieczenia antykorozyjne i wbrew powszechnym przekonaniom wcale nie są droższe od konkurencyjnych marek.

Poszukując więc atrakcyjnego auta używanego, niezależnie czy chcemy sięgnąć po francuskie auto, warto zwrócić się do szczecińskiego skupu autoskup-szczecin.pl, gdyż pracuje tam zespół najlepszych specjalistów.

Write a comment