[[Samochody elektryczne dla dzieci]]– czy to dobry pomysł?

25 stycznia, 2019 (17:41) | Ogólna kategoria | By: admin

Dzisiaj wielu rodziców kupując zabawki dla swych pociech kieruje się zasadą, że mają być jak najbardziej edukacyjne i rozwijające. Bardzo dobrze, jednak lepiej uważać, żeby nie wpadać w skrajność i zwyczajnie nie przytłoczyć malucha. Najlepiej jeśli udaje nam się zachować umiar pomiędzy nauką a zabawą. Samochody elektryczne dla dzieci to idealny prezent, który dostarczy malcom niezapomnianych wrażeń i mnóstwa czystej radości!

Pamiętajmy, że nie wszystkie zabawki, które prezentujemy naszym dzieciom muszą być edukacyjne, rozwijające ich intelekt czy kreatywność. Chodzi o to, że dzieci potrzebują również takich zabawek, które po prostu sprawiają im radość a tym samym rozładować przypływ nadmiernej energii. Poza tym mini wersje samochodów na akumulator, jeepy, quady elektryczne, czy traktorki poza walorami rozrywkowymi mają też edukacyjne – uczą operowania pojazdem i wprowadzają podstawy ruchu drogowego.

Jak wybrać samochód na akumulator?
Obecnie na rynku najbardziej popularne są Samochody elektryczne dla dzieci o mocy 6 V, 12 V lub 24 V. Bardzo dobrym wyborem są samochody elektryczne, które wyposażono w dwa akumulatory o dużej pojemności, przez co auto może jechać dłużej na jednym ładowaniu. Oczywiste jest również to, że im większa moc silnika, tym wyższe prędkości będzie osiągać nasz pojazd. Prędkość należy jednak dostosować do wieku i umiejętności dziecka. Każdy rodzic może kontrolować samochód. Jak? Otóż można zakupić samochód na akumulator, który jest dodatkowo wyposażony w pilot do zdalnego sterowania. To właśnie za jego pomocą można kontrolować swoich małych kierowców, a przy okazji pobawić się wspólnie z nimi. Trzeba mieć również na uwadze fakt, że takie autko elektryczne ładuje się od 10 do nawet 30 godzin.

Czy teren i szybkość pojazdu ma znaczenie?
Oczywiście, że tak. Modele o słabszym silniku 6V najlepiej radzą sobie na terenach płaskich, pokrytych betonem czy inną twardą nawierzchnią. Jeśli jednak twoje dziecko to prawdziwy rajdowiec, który zamierza jeździć często po terenach zielonych, warto zakupić model z mocniejszym silnikiem np. 12V. Najczęściej pojazd zaczyna się poruszać po przekręceniu odpowiedniego elementu na kierownicy bądź po naciśnięciu właściwego pedału a jego średnia prędkość wynosi od 3 do 8 km/h. Szybkie samochody powinny być przeznaczone dla starszych dzieci.

Write a comment