Pierwsze cztery kółka dla malucha

29 stycznia, 2019 (18:44) | Ogólna kategoria | By: admin

Pragniesz podarować swojemu dziecku coś wyjątkowego? Warto zwrócić uwagę na auta dla dzieci na akumulator, które zafundują maluchowi moc wrażeń. W końcu każde dziecko lubi bawić się w dorosłych, jak również operować bardziej złożonymi zabawkami. Czemu więc nie podarować dziecku pojazdu, które do złudzenia przypomina prawdziwy samochód i przy okazji uczy malucha, jak bezpiecznie go prowadzić?

Na rynku znajdziemy wiele pojazdów elektrycznych dla dzieci. Co zatem wybrać dla swojej pociechy? Jakie auta są najlepsze dla dzieci i czy są one bezpieczne? Cóż, na pewno jest to świetna alternatywa dla quadów, będących częstymi prezentami dla dzieci, ale przy tym dość niebezpiecznych. auta dla dzieci na akumulator pomogą za to skoordynować postawę za kierownicą, a także pozwolą na nauczenie się np. zasady pracy akumulatora. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jedno czy dwuosobowy?
Jeśli myślisz o zakupie auta dla dzieci na akumulator powinieneś wiedzieć, że dostępne są ich dwie wersje: jednoosobowe i dwuosobowe. Modele jednoosobowe zasilane są zazwyczaj silnikiem 6 lub 12 woltowym. Oznacza to, że pojazdy takie mogą poruszać się z prędkością około 3 km/h na pierwszym biegu i do 6 km/h na drugim. Znajdziemy też modele wyposażone w 4 silniki o mocy 45W każdy, które osiągają prędkość nawet do 10 km/h. Z kolei auta dwuosobowe dla dziecka są znacznie większy niż modele jednoosobowe – pojazd musi udźwignąć zarówno ciężar pasażera, jak i kierowcy. Samochody tego typu świetnie sprawdzą się dla rodzeństwa, ponieważ dzieci mogą na zmianę kierować pojazdem, jak i nauczyć poruszania się w nim w roli pasażera. Najczęściej te dwuosobowe samochody dla dzieci są zasilane silnikami 12 V i rozwijają prędkości do 6 km/h.

Wady i zalety
Jak każda zabawka, tak i auta dla dzieci na akumulator mają swoje wady i zalety. Do minusów możemy zaliczyć spory koszt zakupu oraz konieczność regularnego doładowywania, jednak zalety zdecydowanie przeważają. Zabawka uczy bowiem dziecka zachowania na drodze, w trakcie podróży w roli pasażera oraz obsługi „dorosłego” auta. Dzięki zabawce możemy łatwo wyjaśnić dziecku zasady ruchu drogowego oraz to, jak należy zachować się trakcie jazdy. Co więcej, pojazd oferuje interesującą zabawę z innymi dziećmi, a poprzez pilot zapewnia całkowitą kontrolę samochodu przez rodzica. Konstrukcja jest w 100% bezpieczna.

Write a comment