Metody profilaktyczne – proste dbanie o piękne zęby

29 lipca, 2019 (22:42) | Ogólna kategoria | By: admin

Metody profilaktyczne – proste dbanie o piękne zęby

Profilaktyka jest zawsze ważna, niezależnie czy chodzi o zapobieganie czy o rehabilitację po jakimś zabiegu. Tak samo jest, gdy chodzi o profilaktykę jamy ustnej i zębów. Ważne, by o zęby dbać każdego dnia z należytą starannością. Warto regularnie kontrolować stan uzębienia, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci ubytków i chorób. W profilaktyce zdrowia zębów pomagają profesjonalne zabiegi, mające zadbać o czyste i zdrowe zęby.

Polishing – co to takiego?

Zabieg polega na usunięciu osadów i nalotów nazębnych, dzięki użyciu specjalnych past polerskich, gumek i szczotek polerujących o różnym poziomie ścierności. W efekcie zęby są oczyszczone, wygładzone i wypolerowane. Proces jest całkowicie bezbolesny i prosty.

Fluoryzacja – czym jest?

Fluoryzacja polega na nałożeniu na oczyszczone zęby specjalnego preparatu z wysoką zawartością fluoru. Może być to pianka, pasta lub żel. Sesja fluoryzacyjna trwa około 3 minut, a w jej trakcie fluor wnika w szkliwo. Proces jest łatwy i bezbolesny.

Instruktaż higieny jamy ustnej

Instruktaż to ostatni element oczyszczania zębów. W trakcie tego etapu dowiadujemy się, jak prawidłowo nitkować i szczotkować zęby, by zachować na dłużej efekty z zabiegów czyszczenia zębów. Na tym etapie otrzymamy także pomoc w dobraniu odpowiedniej szczoteczki do zębów wedle naszych potrzeb. Wiele gabinetów pełni także taką rolę informacyjną, jak na przykład www.drbaron.pl.

Skaling – na czym polega?

Skaling polega na oczyszczaniu zębów z załogów nazębnych ( kamień nazębny). Osad ten jest tylko częściowo usuwany w trakcie codziennego szczotkowania i powinien być regularnie usuwany w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych, gdyż jego gromadzenie się może doprowadzić do rozwoju bakterii i licznych chorób jamy ustnej. Proces jest w pełni bezbolesny, jeżeli nie występuje stan zapalny tkanek otaczających ząb. W takim wypadku może pojawić się ból, przy którym stosuje się w trakcie zabiegu znieczulenie miejscowe.

Istnieje wiele metod oczyszczania i pielęgnacji zębów oraz jamy ustnej. Warto dbać nie tylko o codzienną higienę oraz profilaktykę, ale także o regularne wizyty w gabinetach stomatologicznych. Tylko przy kompleksowej profilaktyce możemy mieć pewność, że nasze zęby będą zdrowe, zadbane i piękne.

Write a comment