Ceny mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu

28 stycznia, 2015 (11:33) | Dwa słowa o rynku | By: admin

mieszkanie9Kędzierzyn-Koźle to malownicze miasteczko położone w województwie opolskim. Jest drugim, pod względem liczby ludności miastem regionu. Czy jest ono atrakcyjne pod względem cen kupna mieszkania lub jego najmu. Ceny mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu są mocne zróżnicowane. Zależą od wielu czynników, ale przede wszystkim wpływ ma lokalizacja i stan techniczny mieszkania. Bez wątpienia każdy nabywca znajdzie ofertę, która spełni jego wymagania i oczekiwania.

Rynek pierwotny

W Kędzierzynie-Koźlu przeciętne ceny na rynku pierwotnym wahają się w granicach 3200 zł za m2. W ogólnopolskim rankingu najdroższych mieszkań na rynku pierwotnym zajmuje ono 270 miejsce. Najdroższymi miejscami kupna własnych czterech kątów jest Warszawa i Kołobrzeg, gdzie ceny za m2 mieszkania wynoszą ponad 10 tysięcy zł.

Rynek wtórny

W Kędzierzynie-Koźlu przeciętna cena mieszkania na rynku wtórnym wynosi około 1700 zł za m2. Porównując z innymi miastami w Polsce nie jest to bardzo wygórowana cena, gdyż miasto zajmuje 248 miejsce w klasyfikacji najdroższych mieszkań w całej Polsce. Najdroższe mieszkania na rynku wtórnym są w Sopocie. Warto zaznaczyć, że tańsze są mieszkania wymagające generalnego remontu.

Działki budowlane

Cena działek budowlanych jest zróżnicowana i zależy od lokalizacji. W okolicach centrum za m2 działki budowlanej należy zapłacić około 250 zł. Z kolei im dalej centrum tym taniej. Ceny na obrzeżach miasta kształtują się w granicach 40 zł za m2.

Ceny wynajmu mieszkania

Średnia cena najmu mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu wynosi 1000 zł. Daje to 223 miejsce w rankingu najdroższych miast pod względem wynajmu. Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Wrocław, gdzie ceny sięgają aż 4500 zł. Ceny uzależnione są od powierzchni mieszkania. I tak, oczywiście najtaniej zapłacimy za mieszkanie jednopokojowe. Cena najmu takiego mieszkania zaczyna się w granicach 600 zł. Droższe są mieszkania dwupokojowe – ich cena kształtuje się od 850 zł wzwyż. Najdroższe, jak można się domyśleć są mieszkania trzypokojowe. Ich cena zaczyna się od 1000 zł.

Write a comment