Jak się ma wtórny rynek nieruchomości w Opolu?

16 stycznia, 2015 (11:35) | Dwa słowa o rynku | By: admin

rynek-opole1Planujesz przeprowadzkę. Powodów jest wiele: dostałeś/aś pracę, będziesz studiować, zawsze chciałaś tu mieszkać a może poznałeś/aś swoją drugą połówkę. Nieważna dlaczego, najważniejsze, że będziesz mieszkać w Opolu. Teraz zastanawiasz się nad kupnem mieszkania, domu lub działki w Opolu? A może chcesz wynająć mieszkanie? W takim razie zapewne chciałbyś/abyś wiedzieć ja się ma opolski rynek nieruchomości. Jakie oferty przeważają? Jaka jest cena? Jakie mieszkanie najłatwiej kupić? Ilu pokojowe mieszkanie jest najłatwiej wynająć? Zdecydowałeś się szukać mieszkania lub domu na rynku wtórnym. To właśnie dla Ciebie napisany jest ten artykuł. Po prostu go przeczytaj. Może okaże się pomocną wskazówką!

Rynek wtórny mieszkań w Opolu

Opolski rynek wtórny został zdominowany przez oferty mieszkań wybudowanych przed 2000 rokiem. Stanowią one 84% wszystkich ogłoszeń. Mieszkania wybudowane w ostatnich trzynastu latach stanowią tylko 16% ofert.

Pod względem ilości pokoi w Opolu najwięcej jest sprzedawanych mieszkań trzypokojowych (41%) i dwupokojowych (35%). Z kolei najmniejsza jest sprzedaż mieszkań jednopokojowych (6%) i składających się z więcej niż trzech pokoi (18%).

Rynek wtórny domów w Opolu

W Opolu najłatwiej kupić dom wolnostojący, gdyż takich ofert jest najwięcej – aż 86%. Najmniejszą ilość ofert stanowią te, których przedmiotem są domy-bliźniaki (7%) i szeregowe (7%). Warto dodać, że ceny domów na opolskim rynku wtórnym nieznacznie spadają.

Mieszkania na wynajem

Jednak postanowiłeś/aś wynająć mieszkanie. Pewnie interesuje Cię jakich ofert jest najwięcej. Otóż aż 41% ogłoszeń stanowią oferty mieszkań dwupokojowych. Z kolei 27% to ogłoszenia, których przedmiotem są mieszkania trzypokojowe, 26% jednopokojowe,
a zaledwie 6% czteropokojowe.

Rynek nieruchomości w Opolu jest duży. Ponadto występuje przewaga ofert sprzedaży nad zgłaszanym zapotrzebowaniem. Z tego względu zapewne każdy znajdzie ofertę, która
w pełni go usatysfakcjonuje. Pozostaje tylko brać się do dzieła i szukać!

Write a comment