Wtórny rynek mieszkań w Opolu

24 stycznia, 2015 (11:36) | Dwa słowa o rynku | By: admin

mieszkanie7Opole to stolica województwa opolskiego, a także miasto na prawach powiatu. Jest największym miastem w województwie opolskim. Stanowi ono ośrodek gospodarczy, administracyjny i kulturowy regionu. Sąsiedztwo Czech i bliskość Niemiec to jedna z przewag konkurencyjnych miasta. Ponadto w województwie opolskim jest najlepiej w całym kraju rozwinięta infrastruktura drogowa.

Tak, więc Opole stanowi atrakcyjne miejsce do osiedlenia się na dłużej. Zastanawiasz się nad kupnem mieszkania w tym mieście. Zapewne zastanawiasz się jak kształtują się ceny mieszkań na rynku wtórnym. Otóż średnia cena mieszkania wynosi około 4255 zł za m2.

Najdroższe i najtańsze mieszkania

Pod względem powierzchni najdroższe są mieszkania mniejsze niż 38 m2, gdyż ich cena sięga około 4714 zł za m2. Najtańsze o powierzchni od 90 do 110 m2. Najwięcej jest ofert mieszkań składających się z dwóch lub trzech pokoi. Stanowią one 75% ofert. Najmniej jest nieruchomości składających się z pięciu pokoi. Te oferty stanowią tylko 3% ogółu ogłoszeń.

Najdroższe i najtańsze dzielnice

Jedną z najdroższych dzielnic w Opolu jest Kolonia Gosławicka, która ma dogodne połączenia komunikacyjne z centrum. Średnie ceny mieszkań wahają się w granicach 4 581 zł za m2. W dzielnicy Szczepanowice trzeba zapłacić  niewiele mniej, gdyż ceny kształtują się na poziomie 4496 zł za m2. Cechą charakterystyczna tej dzielnicy jest zabudowa jednorodzinna oraz małe bloki mieszkalne.

Jedne z najniższych cen mieszkań są w dzielnicy Groszowice, gdzie średnia cena wynosi 2322 zł za m2. Cena jest o wiele niż w innych dzielnicach, ponieważ mieszkania znajdują się głównie w starych kamienicach o złym stanie technicznym albo w budynkach
z wielkiej płyty. Inną tanią opolską dzielnicą jest Nowa Wieś Królewska. Średnie ceny mieszkań kształtują się na poziomie 3707 zł za m
2. Jednakże w zależności od stanu technicznego i odległości od centrum znajdziemy tam zarówno ofertę mieszkania za 2 300 zł za m2 jak i za 5 000 zł za m2.

Największy wybór ofert mieszkań na rynku wtórnym jest w następujących dzielnicach: Zaodrze, Centrum i Śródmieście.

Write a comment