Sklep górski w zestawieniu z górskim krajobrazem

21 listopada, 2016 (21:45) | Ogólna kategoria | By: admin

Możemy narzekać na to, że mieszkamy w kraju, gdzie cztery pory nie są tylko nazwami w kalendarzu, ale i pokazują nam swoje prawdziwe oblicze. Pewnie wielu chciałoby, żeby ciągle nad głowami świeciło słońce, dzień był dłuższy, a śnieg nigdy nie zaglądał nam pod podeszwy. Są takie miejsca i nie można im odmówić przyjemności z życia w nich. Ale czy nie dobrze jest mieć pod ręką to, co oferuje nam świat? Możemy siedzieć i patrzeć, jak świat się zmienia, przechodzi zmiany. Kwitną pąki, schną trawy, spadają liście, zamarzają gałęzie. To dobre dla oka i każdy, kto ma w sobie choć trochę z nutki romantyka jest w stanie to docenić.

Dobrym rozwiązaniem na zakochanie się w porze roku jest udanie się w góry i spojrzenie na to wszystko z innej perspektywy. Górski krajobraz potrafi zatkać usta niejednemu maruderowi, który będzie narzekał na to, że jest lekko ponad 5 stopni zamiast 30. Jeśli jesteś amatorem, to pewnie nie wiesz, co zrobić, żeby w takie góry jechać. Bo góry to nie tylko domki na wynajem, drogie restauracje czy sklepy z przecenionymi pamiątkami – sklep turystyczny i górski Kraków. Góry to przede wszystkim bliski kontakt z naturą, która pokazuje nam tam siebie z innej strony niż w każdym innym mieście.

I zaczyna to robić już od momentu, kiedy wysiądziemy z auta i zaczniemy oddychać: powietrze, które jest czekoladą dla naszych płuc. Wąchasz krajobraz, przyrodę, liście, trawę. To wszystko ma w sobie niepowtarzalną magię, którą trzeba poczuć. No ale pasowałoby wejść głębiej, gdzieś na szczyt i spojrzeć na to wszystko z góry. To najlepsze rozwiązanie. Mamy jesień, która lubi pomarudzić i pokazać nam, że wszystko co dobre, potrafi się skończyć. To pewna choroba świata, która jest i smutna i piękna. Drzewa płaczą. Liście zdobią chodniki. Świat tworzy sztukę dramatyczną. Warto na taką wyprawę zaopatrzyć się przede wszystkim w dobrą kurtkę, która ochroni nas przed deszczem – to najważniejszy element. W górach potrafi mocno wiać, do tego może ostro lać. No cóż. trzeba się poświęcić, bo warto. I pewnie będzie warto, bo szybko o tym co zobaczyliśmy nie zapomnimy.

Write a comment