Atrakcje Sri Lanki

17 grudnia, 2016 (23:53) | Ogólna kategoria | By: admin

Marzysz o tym, aby wreszcie wyrwać się na wakacje? W takim razie na co czekasz? Zapewne jedyną rzeczą jaka cię blokuje to urlop w pracy, a raczej jego brak. Inni mają problem nie tylko z urlopem , ale także z finansami na taki wyjazd. Wiadomo, że bilety do najtańszych nie należą i na cały wyjazd trzeba oszczędzać dużo wcześniej.

Nie każdy jednak w taki sposób myśli. Nikt przecież nie powiedział, że trzeba korzystać z biur podróży czy szukać najdroższych biletów w pierwszej klasie. Ci , którzy lubią podróżować, ale nie lubią dużo za to płacić wybierają wczasy last minute. Jest to świetne wyjście, ponieważ zwykle są one na kilka dni lub nawet sam weekend. Jeśli więc nie pracujesz w soboty i niedziele, to na przykład te dni możesz spędzić na Sri Lance. Jeśli jednak planujesz akurat te wyspę odwiedzić, to warto mieć na nią nieco więcej czasu. Możesz ją odwiedzić w czasie zimowym czyli miesiącach od października do marca. Jest tam wtedy dokonała pogoda i panuje odpowiednia temperatura. `

Co robić na Sri Lance?

Jeśli zastanawiasz się czy ta wyspa ma ci coś ciekawego o zaoferowania, to możesz być pozytywnie zaskoczony. Mimo iż, nie należy ona do największych, to na jej terenie na pewno nie będziesz się nudzić. Opcją dla leniwych jest opalanie się na plaży. Jest ich mnóstwo, gdyż Ocean Indyjski oblewa wyspę z każdej strony. Możesz także nurkować i pływać w oceanie. Dla tych, którzy nie lubią siedzieć w jednym miejscu wczasy na Sri Lance oferują nam ciekawe zabytki, ruiny i historyczne miasta. Możemy tam podziwiać wiele świątyń Buddy oraz ruiny zamku. Jeśli nadal zostanie ci czasu, to koniecznie odwiedź także sierociniec dla słoni. Jest to ogromna atrakcja i wspaniałe przeżycie. Dla tych, którzy chcą poczuć łączność z naturą jest Safari w parku Yala. Spotkać tam można zarówno patki i słonie jaki i gepardy, krokodyle czy bawoły.

Write a comment